آموزش مهمترین اصطلاحات فارکس

مهمترین اصطلاحات فارکس

فهرست محتوا

اصطلاحات فارکس مجموعه‌ای از اطلاعات است که شما به آن نیاز دارید تا بتوانید در این بازار به شخصی موفق تبدیل شوید. اقتصاد دنیای گسترده و عجیبی است که برای بهره‌مندی از آن باید به سراغ پول سازترین بازار مالی رفت. امروزه تعداد بازارهایی که می توانید از آن استفاده کنید، بسیار زیاد شده است از این رو انتخاب بازاری که خیلی سریع شما را به ثروت برساند، نیاز به کمی هوشمندی دارد.

بازار فارکس، بازاری مالی است که در آن سرمایه‌گذاران به مبادله ارزهای خارجی می‌پردازند. برای این بازار مکان مشخصی وجود ندارد و مخاطبان با استفاده از پلتفرم‌ها می‌توانند از هر مکانی به مبادله بپردازند. هدف از تشکیل این بازار ارتباط بازارهای بین‌المللی با یکدیگر است. برای ورود به این دنیای پول‌ساز، شما نیاز به سرمایه‌ی چندانی نخواهید داشت اما تنها در صورتی به موفقیت می‌رسید که اصطلاحات آن را به‌خوبی بشناسید و همانند فردی حرفه‌ای از آن استفاده کنید.

مقدمه‌ای بر شناخت اصطلاحات فارکس

فارکس بازاری جهانی است که در آن تمامی ارزهای رایج همچون دلار، دینار، ریال، فرانک، ین و یورو قابل معامله هستند. معامله در بازار فارکس به اسم ترید شناخته می‌شود و تریدر شخصی است که خود یا به ‌‌وکالت از شخص و موسسه‌ای دیگر به معاملات مالی می‌پردازد.

در فارکس افراد، بین سرمایه‌گذار و تریدر تفاوت قائل می‌شوند. این موضوع به مدت حفظ دارایی بستگی دارد. سرمایه‌گذاران معمولا تمایل دارند که سرمایه خود را بلند مدت در بازار حفظ کنند، درحالی‌که تریدرها دارایی خود را برای مدت کوتاهی سرمایه‌گذاری می‌کنند. تریدر با تحلیل بازار و با استفاده از نوسانات به سود می‌رسد.

+30 نمونه از اصطلاحات فارکس که لازم است بدانید!

جفت ارز، از معروف ترین اصطلاحات فارکس

جفت ارز در اصطلاحات فارکس

جفت ارز از مفاهیم پایه اصطلاحات فارکس است که برای تعیین استراتژی فارکس، باید با آن آشنایی کامل داشت. معاملات در فارکس به‌گونه‌ای است که هر ارز در مقابل ارزی دیگر مبادله می‌شود. به این دو ارز که در مقابل یکدیگر مبادله می‌شوند، جفت ارز می‌گویند. برای مثال یورو در مقابل دلار قرار دارد که یک جفت ارز شناخته می‌شود.

جفت ارزهای اصلی و فرعی

هفت ارز در این بازار که بیشترین معاملات روی آن ها صورت می‌گیرد را ارز اصلی یا میجر می‌نامند. این ارزها از سایر، شناوری بیشتری دارند که شامل یورو/دلار آمریکا، پوند/دلار آمریکا، دلار آمریکا/ین ژاپن، دلار آمریکا/فرانک سوییس، دلار آمریکا/دلار کانادا، دلار نیوزلند/دلار آمریکا و دلار استرالیا/ دلار آمریکا می‌شود. باقی ارزها به‌عنوان ارز فرعی یا مینور شناخته می‌شوند. در میان جفت ارزها لازم است که با برخی اصطلاحات فارکس آشنایی داشته باشید.

جفت ارزهای نامتعارف (Exotics)

جفت ارزهایی که یک سوی آن، ارز کشورهای توسعه یافته همچون مکزیک، ترکیه و غیره است و طرف دیگر، ارز اصلی به‌عنوان ارز پایه قرار دارد را جفت ارز نا متعارف می‌خوانند. EUR/TRY یورو / لیر ترکیه، JPY/NOK ین ژاپن / کرون نروژ و USD/HKD دلار آمریکا / دلار هنگ کنگ در این دسته هستند.

اصطلاحات ارز پایه و ارز کوت

ارز پایه اولین ارز از سمت چپ در جفت ارز در نظر گرفته می‌شود و نشان می‌دهد که ارز اول نسبت به ارز دوم تا چه حد ارزشمند است. برای مثال اگر نرخ ارز USD/CHF برابر با 1.6350 دلار باشد، یک usd یا دلار آمریکا برابر با 1.6350 فرانک chf است. در بازار فارکس معمولا دلار آمریکا به عنوان ارز پایه در نظر گرفته می‌شود و باقی ارزها براساس یک دلار آمریکا سنجیده می‌شوند.

دومین ارز در جفت ارز را در اصطلاحات فارکس، ارز کوت Quote currency یا ارز پیپ می‌نامند که سود و زیان براساس آن تعیین می‌شود.

پیپ (pip)

پیپ در فارکس، کوچک‌ترین واحد قیمتی هر ارز است. تقریبا تمامی ارزها از 5 رقم تشکیل شده و اکثر آن‌ها بعد از اعشار دارای 4 رقم هستند. یک دهم پیپ را در لغت نامه فارکس پیپت می‌نامند. برخی از بروکر‌ها برای نشان دادن جزییات از پیپت استفاده می‌کنند.

برای توضیح ساده‌تر اصطلاحات فارکس بیان شده باید به‌سراغ یک مثال عددی رفت. پیپ برای تغییر در ارزش بین دو ارز به‌کار می‌رود مثلا اگر EURUSD از 1.2250 به 1.2251 حرکت کند به 0.0001 افزایش در ارزش USDپیپ بیان می‌شود. همچنین اگر GBPUSD از 1.51532 به 1.51533 حرکت کند، به 0.00001 افزایش درUSD  یک پیپت گفته می شود. از آن‌جایی‌که هر ارز ارزش نسبی خاص خود را دارد محاسبه یک پیپت با استفاده از جفت ارز موجود صورت می‌گیرد.

بروکر، مهم‌ترین اصطلاحی که باید بشناسید.

بروکر یا کارگزار در واقع واسطه‌ای برای انجام سفارش و مبادلات است. بروکر موظف است بستری جهت انجام معاملات فراهم کند. یکی از قوانین ثابت در بازار مالی حضور یک کارگزار است. بروکر یکی از اصطلاحات فارکس و بخش مهمی از بازار است که نقش مهمی ایفا می‌کند.

اولین گام برای ورود به بازار فارکس انتخاب یک بروکر است. از این‌رو لازم است پیش از ورود، بروکرها را بررسی کرده و گزینه انتخابی خود را شناسایی کنید. سپس با طی کردن مراحل شارژ حساب، معاملات خود را استارت بزنید.

به عنوان مثال شما در اولین قدم برای ورود به بازار فارکس، می توانید با ثبت نام در لایت فارکس که یک بروکر مطرح در فارکس است، شروع کنید. سپس با افتتاح حساب ECN یا حساب استاندارد و شارژ آن، در این بازار مالی، معامله کنید.

مطالب مرتبط: لایت فارکس چیست؟

اهرم یا لوریج، اعتباری برای معامله‌گران بازار فارکس

شما در بازار فارکس می‌توانید بیشتر از پولی که در اختیار دارید و براساس اعتبارتان معامله کنید. در واقع شما توسط اهرم می‌توانید با پولی بیشتر از سرمایه خود معامله انجام دهید. با استفاده از اهرم‌ها همانقدر که احتمال افزایش سود وجود دارد، به همان اندازه ریسک وجود خواهد داشت. معامله‌گران می‌توانند برحسب نیاز و شرایط با استفاده از اهرم‌ها معاملات خود را انجام دهند. در اصطلاحات فارکس، اهرم یک ابزار پرکاربرد است.

اختصاص اعتبار در این روش از سه برابر سرمایه تا چند هزار برابر ادامه خواهد یافت. بر این اساس اگر شما اهرم 1:1000 را انتخاب کنید با 1000 برابر سرمایه خود وارد بازار شده‌اید. معامله‌ کننده برای باز کردن معامله 1000 دلاری کافی است 100 دلار داشته و اهرم 1:10 را انتخاب کند. توصیه می‌شود بدون داشتن اطلاعات کافی، از اهرم استفاده نکنید چراکه نوسانی کوچک در بازار، شما را در معرض خطر ضرر قرار خواهد داد.

اسپرد یا قیمت عرضه و تقاضا راهی برای فروش جفت ارز

قیمت تقاضا، یکی از اصطلاحات فارکس است که با روش دلالی انجام می‌شود. در این بازار، دلال آماده است تا اوراق بهادار یا دارایی خاص را خریداری کند. قیمت عرضه در اصطلاحات تریدری قیمتی است که دلال در آن جفت ارز مربوطه را به فروش می‌رساند و به تفاوت عرضه و تقاضا در بازار فارکس اسپرد گفته می‌شود.

این اصطلاح همچون مفهوم کارمزد در بازار بورس است. اسپرد مبلغی است که معامله‌گر برای ورود به معامله پرداخت می‌کند و بروکرها را از این طریق به سود می‌رساند. اسپرد یکی از معیارهای مهم در انتخاب بروکرها شناخته می‌شود. هرچه میزان اسپرد یک بروکر کمتر باشد اطمینان بالاتری برای مشتریان ایجاد خواهد کرد چراکه دیگر ناچار به پرداخت هزینه بالا برای ورود به معاملات نیستند.

مفهوم Bid و Ask در اصطلاحات فارکس

برای هر جفت ارز در بازار دو قیمت که مربوط به خریدار ask و فروشنده Bid است و اسپرد که اختلاف آن‌ها را نشان می‌دهد وجود دارد.

اگر به‌عنوان معامله‌گر قصد دارید در بازار فارکس معامله‌ای انجام دهید برای فروش جفت ارز لازم است قیمت bid را مدنظر قرار دهید. چراکه دلال یا بازارساز با این نرخ خرید انجام می‌دهد. همچنین برای فروش جفت ارز به ask توجه داشته باشید زیرا بازارساز تنها با این قیمت حاضر است جفت ارز را به‌فروش برساند.

هزینه کمیسیون یا تراکنش در اصطلاحات فارکس

در بازار فارکس اساس وجودیت اسپرد، هزینه تراکنش یا کمیسیون معامله است. در مثال عددی اگر جفت ارز EUR/USD نرخ 1.2812/1.2815 را مدنظر قرار دهید. هزینه تراکنش 3 پیپ است که به روش قیمت ask منهای قیمت bid محاسبه می‌شود.

مارجین، از پرتکرارترین اصطلاحات فارکس

مارجین، از پرکاربردترین اصطلاحات فارکس

براساس تعریف ارائه شده در اینجا، مارجین در اصطلاحات تریدری به‌معنای مقدار پولی است که در معامله، آن را درگیر می‌کنید. زمانی‌که شما در فارکس حسابی باز و آن را شارژ می‌کنید و اهرمی را برمی‌گزینید، بروکر برای شما متناسب با اهرم انتخابی، اعتباری اختصاص می‌دهد. برای مثال اگر شما برای حساب 2000 دلاری اهرم 1:100 را انتخاب کنید می‌توانید 200 هزار دلار یا 2 لات معامله انجام دهید.

چنانچه قصد داشته باشید 0.01 لات یورو به دلار آمریکا خریداری کنید، با توجه به نرخ برابری این جفت ارز، در حدود 20 دلار از حساب شما درگیر این معامله خواهد شد که در اصطلاحات فارکس به آن مارجین گفته می‌شود.

به بیان ساده‌تر زمانی‌که شما شروع به انجام معامله کردید، مارجین حساب شما صفر در نظر گرفته شد و زمانی‌که معامله خود را انجام دادید، مارجین حساب براساس معامله انجام شده به حساب اضافه ‌شد. در واقع مارجین مقدار پولی است که در ازای انجام یک معامله، در حساب بلوکه می‌شود و امکان خرید و فروش را با آن نخواهید داشت. نرخ مارجین براساس لوریج یا اهرم محاسبه می‌شود.

مارجین آزاد یا Free Margin در اصطلاحات فارکس

میزان پولی که درگیر معامله نیست را مارجین آزاد می‌گویند. مارجین آزاد را می توان با باز کردن معامله جدید، درگیر یا بخشی از آن را برداشت کرد. همچنین می‌توان به‌عنوان پوشش ضرر معاملات باز به کار گرفت. تا زمانی‌که شما پوزیشنی باز نکنید، تمام پول حساب شما آزاد در نظر گرفته می‌شود. در این شرایط مارجین، اکوئیتی و بالانس حساب برابر درنظر گرفته می‌شود. اکوئیتی، بالانس حساب در کنار مقدار متغیر سود یا ضرر معاملات باز در هر لحظه است.

برای مثال اگر در یک حساب 2000 دلاری پوزیشنی با مارجین 1000 داشته باشید و 300 دلار سود به‌شما تعلق گرفته باشد، براساس این اعداد مارجین آزاد تعیین می‌شود‌. برای محاسبه مارجین آزاد، اکوئیتی را از مارجین کم کنید. در این مثال اکوئیتی برابر است با 2000+300= 2300 و 2300-1000=1300 که همان Free Margin است.

مارجین آزاد= مارجین – اکوئیتی، اکوئیتی=2300 و مارجین 1000،  مارجین آزاد= 2300-1000

سطح مارجین در اصطلاحات فارکس

سطح مارجین از کم کردن نسبت اکوئیتی به مارجین برحسب درصد به دست می‌آید.

سطح مارجین= ( اکوئیتی ÷ مارجین ) × 100

این مقدار در بروکرهای مختلف براساس قوانین مجموعه، همراه با محدودیت‌هایی خواهد بود. در واقع بروکر تشخیص می‌دهد که شما چقدر اعتبار برای ادامه معامله در اختیار دارید. هرچه مارجین حساب شما بالاتر باشد، بروکر اعتبار بیشتری برای انجام معامله به شما اختصاص می‌دهد.

اغلب بروکرها سطح “صد” درصد را به‌عنوان سطح محدودیت مارجین درنظر می‌گیرند. این روند را اصطلاحا کال مارجین می‌گویند. در سطح مارجین 100%، شما امکان باز کردن حساب جدید را نخواهید داشت و تنها خواهید توانست پوزیشن پیشین خود را ببندید. به عبارت دیگر زمانی که سطح مارجین شما صد درصد شود، اکوئیتی و مارجین حساب شما با یکدیگر برابر شده و در ضرر هستید.

مارجین کال، واکنشی امنیتی در فارکس

این اصطلاح در بازار فارکس درواقع یک واکنش دفاعی و امنیتی بروکرها در برابر ضرر است. در شرایطی که معامله‌گر در حدی ضرر کرده است که موجودی حساب او از اعتبار مارجین کمتر شده باشد، بروکر احساس خطر کرده و تمام پوزیشن‌های معامله‌گر را می‌بندد تا از ادامه ضرر جلوگیری کند.

شما می توانید در صورت نداشتن تجربه و زمان کافی، برای جلوگیری از ضرر، معامله در این بازار مالی را به یک ربات فارکس بسپارید. به این ترتیب می توانید از ضررهای جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

سوآپ، از پرکاربردترین اصطلاحات تریدری

در بین اصطلاحات فارکس، بسیار با عبارت سوآپ مواجه می‌شوید. سوآپ در بازارهای مختلف زیاد شنیده می‌شود؛ چراکه مربوط به تراکنش‌های بانکی است. این عبارت در اصطلاحات تریدری همانند بهره بانکی است. سواپ در فارکس به نرخ بهره معاملات گفته می‌شود. در برخی موارد، بروکرها ملزم به پرداخت بهره می‌شوند که این در صورتی است که پوزیشن شما بیش از 24 ساعت باز باشد. البته برخی بروکرها برای جذب مشتری یا در شرایط خاص، معامله‌ی بدون سوآپ را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

در توضیح کامل‌تر باید اینگونه بیان کرد که بروکر لازم است به‌ همان اندازه که اعتبار به کاربران اختصاص می‌دهد، دارای اعتبار باشد و از آن‌جایی که حجم معاملات در بازار فارکس بیش از اعتباری است که بروکر در اختیار دارد؛ بروکرها به بانک بهره‌ای پرداخت می‌کنند. در واقع بروکرها از طریق بانک اقدام به تامین اعتبار مازاد می‌کنند و به‌نوعی وام می‌گیرند. بانک‌ها، بروکرها را ملزم می‌کنند تا وجوهی را که دریافت کرده‌اند در پایان روز بازگردانند.

در صورتی‌که حسابی بیش از 24 ساعت باز بماند شما ناچار به پرداخت بهره به بانک خواهید بود. از آن‌جایی‌که بسیاری از کشورهای مسلمان با بهره بانکی موافق نیستند شرایطی فراهم شده تا این افراد بتوانند بدون پرداخت بهره، معاملات خود را انجام دهند. در اصطلاحات فارکس این عملکرد را معامله بدون سوآپ می‌نامند.

تعریف پوزیشن در اصطلاحات فارکس

پوزیشن، یکی از اصطلاحات ساده‌ی بازار فارکس است که به انجام هر معامله شامل خرید و فروش در بازار فارکس گفته می‌شود. مثلا اگر شما نقره خریداری کنید، گفته می‌شود شما یک پوزیشن باز نقره در اختیار دارید.

لات؛ معیار اندازه‌گیری حجم معاملات

در بازار فارکس برای سنجش حجم معاملات از اصطلاح لات استفاده می‌شود. لات، حجم معاملات را براساس ارز پایه جفت ارز نشان می‌دهد. هر لات برابر با ۱۰۰ هزار واحد دلار آمریکا در نظر گرفته می‌شود. از آن‌جایی‌که یک لات برای بسیاری از معامله‌گران رقم بزرگی به‌شمار می‌رود، از این‌رو لات را به 100 قسمت تقسیم کرده و به فروش می‌رسانند.

کمترین میزانی که هر تریدر می‌تواند انتخاب کند، 0.01 لات است. لات را باید در اصطلاحات فارکس معیاری مهم در بازار کسب سرمایه دانست. این عبارت به ملاکی برای تریدرها تبدیل شده که براساس آن، میزان سود و زیان و ورودی سرمایه خود را می‌سنجند. برای تعیین این مقدار، میزان سرمایه خود را  بر عدد 10000 تقسیم کنید.

دستور معامله یا ORDER، یکی از معروف‌ترین اصطلاحات فارکس

order در اصطلاحات فارکس

دستور معامله یا تراکنش، از طریق پلتفرم‌های معاملاتی همچون متاتریدر به کارگزار محول شده تا اجرا شود. به عبارت دیگر به دستوراتی در بازار فارکس که منجر به شکل گیری معاملات می‌شود، اوردر می‌گویند.

مطالب مرتبط: اندیکاتور فارکس

pending order و شناخت انواع آن

دسته‌ای دیگر از انواع درخواست‌های معاملاتی، دستورهای شرطی یا pending order هستند که در آن معامله به صورت آنی صورت نمی‌گیرد. در واقع شما برای انجام معاملات خود، زمان یا قیمتی مشخص می‌کنید که با رسیدن قیمت یا زمان به آن سطح، بروکر به‌ صورت خودکار سفارش را انجام می‌دهد. انواع order از نظر قیمت به 4دسته تقسیم می‌شود:

  • Buy Stop در لغت نامه فارکس

در این نوع از دستور شرطی، با رسیدن درخواست معاملاتی به سطح قیمتی موردنظر، سفارش شما اجرایی می‌شود. شما می‌توانید با پیش بینی اینکه روند صعودی بالاتر از قیمت بازار جاری استارت خواهد خورد، سفارش خرید خود را بالاتر از قیمت فعلی به ثبت برسانید. بروکر با رسیدن قیمت جفت ارز به سطح معین شده، سفارش خرید را صورت می‌دهد.

  • Sell Stop در اصطلاحات فارکس

در این روش، سفارش خرید شما در سطحی پایین‌تر از قیمت فعلی فعال خواهد شد. درواقع اگر شما روند نزولی را در قیمتی پایین‌تر از قیمت فعلی پیش بینی کنید، بروکر با رسیدن قیمت به سطح مورد نظر، سفارش را انجام خواهد داد.

  • Sell Limit در اصطلاحات تریدری

در این نوع از معامله، تریدرها سفارش خود را در قیمتی بالاتر از قیمت فعلی بازار ثبت می‌کنند. در واقع تریدر پیش بینی می‌کند که روند صعودی کوچکی صورت خواهد گرفت؛ سپس روند ریزشی در پیش خواهد داشت. بر این اساس سفارش فروش خود را در قیمتی بالاتر از قیمت فعلی ثبت می‌کند تا بروکر در سطح قیمت معین شده سفارش را اجرایی کند.

  • Buy Limit به چه معناست؟

در این دستور معاملاتی، شما می‌توانید سفارش خریدی پایین‌تر از قیمت فعلی بازار را به ثبت برسانید. در واقع اگر در بازار روند ریزشی کوتاه، سپس صعودی پیش بینی کنید، می‌توانید این دستور را به‌کار ببرید. بروکر با کاهش قیمت و رسیدن به سطح قیمت مشخص شده، سفارش را به‌صورت خودکار اجرا خواهد کرد.

حد ضرر یا Stop Loss در اصطلاحات فارکس

stop loss در اصطلاحات فارکس

حد ضرر را باید بازه‌ای قیمتی دانست که تریدر برای معاملات زیان‌ده تعیین می‌کند. معامله‌گران با باز کردن یک پوزیشن، بازه‌ای را مدنظر قرار می‌دهند که چنانچه قیمت به آن سطح برسد، معاملات به‌صورت خودکار بسته شوند. با این روش از ایجاد ضررهای بیشتر جلوگیری خواهد شد. از آن‌جایی‌که ممکن است در شرایط نوسانی بازار امکان بستن دستی پوزیشن فراهم نباشد، از این‌رو لازم است حد ضرر از پیش تعیین شود.

حد ضرر در معاملات خرید، پایین‌تر از قیمت فعلی و در معاملات فروش بیشتر از قیمت فعلی در نظر گرفته می‌شود. توجه به چند نکته می‌تواند کمک‌کننده باشد:

  • حد ضرر را نباید در بازه‌ای طولانی یا بسیار کم از قیمت خرید قرار داد.
  • حد ضرر را در حدی در نظر بگیرید که بیش از 10 درصد از مبلغ خرید از دست نرود.
  • بهتر است در زمانی که قیمت در جهت پیش بینی شما حرکت کرد، حد ضرر را تغییر ندهید. چراکه ممکن است سود بالایی که کسب کرده‌اید را از دست بدهید.

حد سود، یکی از جذاب‌ترین عبارت‌ها در اصطلاحات فارکس

حد سود همچون حد ضرر، اصطلاحی است که برای بستن سفارش به صورت خودکار و توسط بروکر به‌کار می‌رود. با این تفاوت که در حد سود شما با رسیدن به سطح مورد نظر از معامله خارج می‌شوید. با این کار میزان ریسک تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد. در واقع تریدر با توجه به تحلیل‌های خود پیش از ورود به بازار سطحی را تعیین می‌کند. شما می توانید این کار را در استراتژی اسکالپ و با کمک یک ربات اسکالپر با کمترین ریسک، انجام دهید.

حد سود نشانگر تعهدات معامله‌گر بر اهداف و تحلیل‌هایش است. بهتر است پس از تعیین tp یا حد سود، مقدار آن را جابجا نکنید. همچنین می‌توانید این میزان را در چند مرحله و با درصد مشخص کنید تا در هر مرحله با رسیدن به درصدی مشخص، بتوانید سود خود را خارج سازید. حد سود باعث می‌شود معامله شما در سوددهی با نرخی بالاتر از نرخ خرید بسته شود.

تایم فریم، روشی برای تعیین نوسانات

تایم فریم عبارتی ساده در اصطلاحات فارکس است که در واقع نمودار زمانی در فارکس را بیان می‌کند که می‌توانید با آن نوسانات ارزها را به تصویر بکشید. نمودارها از دو محور افقی برای زمان و عمودی برای قیمت تشکیل شده‌اند. با کمک تایم فریم می‌توان تغییرات لحظه‌ای قیمت را رصد و تحلیل کرد. انواع مختلفی از این نمودار وجود دارد.

نمودار شمعی یکی از نمودارهای فارکس است در آن می‌توان با استفاده از نمودارهای خطی اطلاعات قیمت ارز را به تصویر کشید و بر ان اساس انواع استراتژی مناسب همچون استراتژی اسکالپ، معاملات روزانه و … را اجرا کرد. نوسانات در این نمودار به‌صورت شمع نمایش داده می‌شود که شامل بازگشایی، بالاترین قیمت، پایین‌ترین قیمت و قیمت بسته شده می‌شود.

مهمترین اصطلاحات تریدری در دیکشنری فارکس

امروزه بازارهای سرمایه‌گذاری متعددی برای کسب ثروت پدید آمده‌اند که فارکس یکی از آن‌ها شناخته می‌شود. در بازار فارکس معاملات به‌صورت مجازی انجام می‌شوند و مکان مشخصی ندارند. در این بازار اصطلاحات گسترده‌ای وجود دارد که لازم است برای پیشرفت در کار خود، آنها را بشناسید. تریدر یا معامله‌گر اولین اصطلاحی است که با آن مواجه می‌شوید. حد سود و زیان، اوردر، پندینگ اوردر، لات، اسپرد، اهرم، مارجین، مارجین کال و بروکر از مهم‌ترین اصطلاحات فارکس هستند که در این عرصه با آن‌ها روبه‌رو خواهید شد.

شما باید برای جلوگیری از ضرر و کسب سود بیشتر، با تمامی این اصطلاحات آشنایی داشته باشید. شما می توانید با شناخت این اصطلاحات و با کمک یک ربات سودده، بیشترین درآمد را از این بازار داشته باشید. بانش ترید علاوه بر اینکه در اینجا به آموزش این اصطلاحات پرداخته، یک ربات کاربردی با کمترین ریسک و بیشترین سودآوری را در اختیارتان قرار می دهد که می توانید به راحتی با آن ترید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *