بهترین استراتژی فارکس چیست؟

بهترین استراتژی فارکس

فهرست محتوا

شرکت در معاملات فارکس بدون داشتن استراتژی مناسب، شبیه شروع یک سفر بدون نقشه است زیرا هرگز نمی دانید نتیجه کار شما به کجا می رسد. ممکن است سود بالایی کسب کنید و یا تمام پول خود را از دست بدهید. شما نمی دانید کدام یک با احتمال بیشتری به وقوع می پیوندد. به همین دلیل استفاده از بهترین استراتژی فارکس، می تواند برخی از این حدس و گمان ها را در انجام معاملات، از بین ببرد. این موضوع یکی از بزرگترین مزیت های داشتن استراتژی محسوب می شود.

به همین دلیل در اینجا بهترین استراتژی معاملاتی فارکس و یک راهنمای جامع برای انتخاب بهترین استراتژی فارکس، در اختیارتان قرار می دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ادامه مطلب را بخوانید.

چرا داشتن بهترین استراتژی فارکس مهم است؟

شرکت در معاملات فارکس فرصتی برای شرکت در یک بازار جهانی با پتانسیل قابل توجه است. فارکس به دلیل محبوبیت خود در بین معامله گران، به عنوان بازاری با سودهای سریع شهرت پیدا کرده است. با این حال این بازار به اندازه هر بازار مالی دیگری، پیچیدگی دارد. برای اینکه که به طور مداوم در این بازار موفق شوید، باید اصطلاحات فارکس را بهتر بشناسید و بهترین استراتژی معاملاتی را برای معاملات خود انتخاب کنید.

بهترین استراتژی فارکس برای شما کدام است؟

از آنجا که روش های مختلفی برای ورود به این بازار وجود دارد، مهم است که شما رویکردی را انتخاب کنید که با اهداف و زمینه مورد نظرتان تناسب داشته باشد. در اینجا ما ضمن ارائه راهکاری برای انتخاب بهترین استراتژی، 7 نمونه از بهترین استراتژی فارکس را به همراه مزایا و معایب آنها معرفی می کنیم.

چگونه بهترین استراتژی فارکس را انتخاب کنیم؟

پیش از آنکه بهترین استراتژی فارکس را معرفی کنیم، مهم است که با روش های انتخاب بهترین استراتژی آشنا شوید. حتی اگر شما قصد دارید برای معاملات خود از یک ربات سودده استفاده کنید، باید بهترین استراتژی فارکس را برای آن انتخاب کنید. سه عنصر اصلی وجود دارد که باید در فرآیند انتخاب استراتژی فارکس  مورد توجه قرار گیرد.

دوره زمانی (Time Frame)

انتخاب یک بازه زمانی متناسب با سبک معاملاتی شما بسیار مهم است. برای یک معامله گر، تفاوت زیادی بین معامله بر روی نمودار 15 دقیقه ای و نمودار هفتگی وجود دارد. اگر تمایل بیشتری به سود بردن از معاملات کوچک در بازار فارکس دارید، استراتژی اسکالپ، بهترین گزینه برای شماست و شما باید روی بازه‌های زمانی کوچکتر (از 1 دقیقه تا 15 دقیقه) تمرکز کنید.

از طرف دیگر، اگر شما تمایل به انجام معاملات روزانه و ایجاد فرصت های معاملاتی سودآور از این طریق دارید، باید استراتژی معاملاتی مربوطه را انتخاب کنید. به طور کلی شما باید پیش از انتخاب استراتژی معاملاتی خود، به این سوالات پاسخ دهید که چه مدت می خواهید در یک معامله بمانید؟ بهترین استراتژی فارکس برای دوره های زمانی مختلف (بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت)، متفاوت است.

تعداد فرصت های معاملاتی

دومین عاملی که باید در انتخاب بهترین استراتژی فارکس، به آن توجه کنید، تعداد فرصت های معاملاتی است. برای این کار شما باید این سوال را از خود بپرسید که هر چند وقت یکبار می خواهید پوزیشن باز کنید و معامله انجام دهید؟ اگر به دنبال انجام تعداد بیشتری از موقعیت ها هستید، باید روی استراتژی اسکالپینگ تمرکز کنید.

اندازه معامله و ریسک آن

میزان ریسک در بهترین استراتژی فارکس

یافتن اندازه تجارت مناسب از اهمیت بالایی برای انجام معامله برخوردار است. استراتژی های معاملاتی موفق، مستلزم این هستند که میزان ریسک خود را بدانید. ممکن است ریسک کردن بیش از حد بسیار مشکل ساز شود، زیرا منجر به ضررهای بزرگتر می شود.

برای اینکه از این ضررهای جلوگیری شود، پیشنهاد می کنیم قبل از انتخاب استراتژی معاملاتی خود، یک حد برای ریسک خود تعیین کنید. سپس براساس آن، بهترین استراتژی فارکس را برای خود انتخاب کنید. در ادامه بهترین استراتژی فارکس را به همراه مزایا و معایب آن معرفی خواهیم کرد.

14 مورد از بهترین استراتژی های فارکس

بسیاری از استراتژی‌های موفق برای تجارت فارکس وجود دارد، اما همه آنها برای هر معامله‌گری مناسب نیستند. استراتژی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با موقعیت خاص شما مطابقت دارد، از جمله زمان در دسترس، نوع شخصیت و میزان تحمل ریسک. این موارد در زیر بر اساس زمان، از کوتاه مدت تا بلند مدت، پوشش داده شده است.

استراتژی کوتاه مدت فارکس

1- اسکالپ، استراتژی حرفه ای فارکس

اگر بخواهیم بهترین استراتژی فارکس را معرفی کنیم، قطعا اسکالپ، یکی از آنها خواهد بود. استراتژی اسکالپ فارکس یک استراتژی معاملاتی بسیار کوتاه مدت است که مبتنی بر کسب چندین سود کوچک در موقعیت های معاملاتی با مدت زمان بسیار کوتاه است. در واقع این استراتژی شامل باز کردن تعداد زیادی از معاملات برای به دست آوردن سود کمی از هر کدام است.

استراتژی اسکالپینگ به دلیل نقدشوندگی سریع در فارکس بسیار محبوب است. در این استراتژی سرمایه گذاران به دنبال بازارهایی هستند که در آن قیمت به طور مداوم در حال تغییر است تا از افزایش قیمت های کوچک و نوسانات بازار، سود بالایی کسب کنند.

با وجود اینکه میزان سود در این معاملات کم است، ولی می توان با انجام تعداد معاملات موفق زیاد، موفق بود، زیرا سود ثابت و پایدار به راحتی قابل دستیابی است.

استراتژی اسکالپ

مزایا و معایب استراتژی اسکالپ

یک نکته منفی که در مورد استراتژی اسکالپ وجود دارد، این است که نمی توانید برای مدت طولانی در معامله بمانید. بعلاوه اسکالپینگ، نیاز به زمان و توجه بسیاری دارد و برای ساختن فرصت های جدید، باید به طور مداوم نمودارها را تحلیل کرد تا بتوان به نتیجه مطلوبی رسید. همچنین برای انجام معاملات اسکالپ، باید سرعت عمل بالایی داشته باشید، زیرا معمولاً در عرض چند ثانیه یا چند دقیقه ورود و خروج از معاملات انجام می شود.

با این حال، راه حل بسیار مناسبی برای حل این مشکلات وجود دارد و آن، استفاده از ربات اسکالپر مناسب است. ربات اسکالپر، با انجام مداوم تجزیه و تحلیل، بهترین معاملات را برای شما انجام می دهد و از آنجا که دائما در حال انجام کار است، هیچ معامله سودآوری را از دست نمی دهد. در نتیجه این، سودآورترین استراتژی فارکس محسوب می شود. پس پیشنهاد می کنیم اگر تمایل به کسب سودهای سریع با کمترین سود ممکن دارید، از این استراتژی و ربات اسکالپر مناسب، استفاده کنید.

2- استراتژی معاملات روزانه (day trading)

یکی دیگر از مواردی که می توان به عنوان بهترین استراتژی فارکس معرفی کرد، استراتژی معاملات روزانه یا Day Trading است. این استراتژی، به فرآیند معاملات ارزها در یک روز معاملاتی اشاره دارد. اگرچه این استراتژی در همه بازارهای مالی مورد استفاده قرار می گیرد، اما بیشتر در فارکس از آن استفاده می شود. این رویکرد معاملاتی به شما توصیه می کند که تمام معاملات را در یک روز باز و بسته کنید و هیچ موقعیت و معامله ای نباید در طول شب باز بماند تا خطر به حداقل برسد.

برخلاف استراتژی اسکالپ که به دنبال ماندن در بازار برای چند دقیقه است، در استراتژی روزانه، معامله گران عموما در طول روز فعالیت می کنند و عموما از بازه های زمانی 30 دقیقه ای و 1 ساعته برای انجام معاملات استفاده می کنند. در واقع معامله گران در این استراتژی تنها با تمرکز بر روی حرکات روزانه قیمت و سرمایه گذاری بر نوساناتی که در آن رخ می دهد، سودآوری می کنند. این نوسانات کوچک بازار به جای شرایط اساسی بازار به سطح عرضه و تقاضای فعلی مربوط می شود.

معاملات روزانه

در این استراتژی عموما محدودیتی برای ریسک روزانه در نظر گرفته می شود و معمولا این حد، 3٪ در نظر گرفته می شود تا از حساب و سرمایه معامله گر، محافظت شود.

مزایا و معایب استراتژی معاملات روزانه

یکی از معایبی که این استراتژی دارد، این است که وقتی حرکت قیمت را در چنین بازه زمانی کوتاهی تجزیه و تحلیل می‌کنید، به دلیل حجم نمونه کوچک و زمینه محدود، سیگنال‌های نادرست بیشتری ظاهر می‌شوند. تشخیص یک سیگنال نادرست و تأیید نتیجه تجزیه و تحلیل شما می تواند بسیار دشوار باشد، به خصوص هنگامی که زمان مهم باشد.

به همین دلایل، معمولاً معاملات روزانه نیاز به تجربه و آشنایی بیشتر با بازار دارد. با این حال هنوز هم بهترین استراتژی فارکس برای معاملات روزانه محسوب می شود و می توان از آن سود بسیاری به دست آورد.

3- استراتژی معاملات محدوده (Range Trading)

معاملات  محدوده، یک استراتژی فاکس محسوب می شود که در آن سقف خرید و کف فروش، پیش بینی می شود و خرید در کف فروش انجام می شود . فروش زمانی که قیمت در سقف خرید قرار دارد، صورت می گیرد. بهتر است از این استراتژی زمانی استفاده کرد که بازار هیچ جهت و روند نزولی یا صعودی بلند مدتی ندارد. این، یک استراتژی کوتاه مدت است که با شناسایی یک محدوده، در دوره زمانی کوتاه خرید و فروش انجام می شود.

مزایا و معایب استراتژی معاملات محدوده

از مزیت این استراتژی می توان به این موضوع اشاره کرد که از آنجا که معامله گران، به جای پیش بینی به دنبال سرمایه گذاری بر روند فعلی بازار هستند، این استراتژی ریسک کمتری دارد و البته، زمان بندی درست در آن بسیار مهم است. برای تحمل ریسک کمتر، معامله گران باید منتظر بمانند تا وارد موقعیت جدیدی شوند و قیمت به سطح مورد نظر برسد.

4- استراتژی معاملات اخبار (News Trading)

به عنوان یک بازار چند ملیتی، فارکس تحت تأثیر رویدادهای اقتصادی جهانی قرار دارد. درک رویدادهای خبری اقتصادی و تأثیر بالقوه آنها بر این بازار به معامله گران کمک می کند تا حرکت های کوتاه مدت بازار یا شکست های ناگهانی را پیش بینی کنند.

رویدادهای خبری در این استراتژی شامل تغییرات نرخ بهره،گزارش های اقتصادی در مورد نرخ بیکاری، نرخ تورم، تولید ناخالص داخلی (GDP)، حقوق و دستمزد، تراز تجاری ملی و … می شوند.

در این استراتژی هیچ خبری ذاتا مهمتر از دیگری نیست. معامله گران به جای تمرکز بر یک متغیر، رابطه بین متغیرهای گوناگون را با توجه به شرایط بازار بررسی می کنند. شایان ذکر است که فارکس، مانند هر بازار مالی دیگری، می تواند تحت تأثیر رویدادهای برنامه ریزی نشده مانند بلایای طبیعی یا تغییرات سیاسی قرار گیرد.

مزایا و معایب استراتژی معاملات اخبار

تغییراتی که در یک بازه زمانی کوتاه رخ می دهند، می توانند پتانسیل سود بالایی ایجاد کنند. با این حال هر چه سود بیشتری در میان باشد، ریسک بیشتری هم وجود خواهد داشت. به عنوان مثال اگر خیلی زود وارد یک معامله شوید، در خطر زیان دیدن هستید. در benzinga، تاکید شده است که این استراتژی احتمالاً برای مبتدیان ایده آل نیستند.

استراتژی بلند مدت فارکس

5- استراتژی معاملات موقعیت (Position Trading)

معاملات موقعیت، یکی از استراتژی های بلندمدت است که برخلاف اسکالپینگ و معاملات روزانه، به عوامل اساسی و مهم تمرکز می کند. نوسانات جزئی بازار در این استراتژی در نظر گرفته نمی شود زیرا بر بخش گسترده تر بازار تأثیر نمی گذارد. این مورد، بهترین استراتژی بازار برای افرادی است که قصد سرمایه گذاری در یک دوره زمانی طولانی دارند.

معاملات موقعیت، یک استراتژی معاملاتی بلندمدت است که از معامله گران می خواهد دیدگاهی کلان به بازار داشته باشند. سرمایه گذارانی که از این استراتژی استفاده می کنند، ممکن است در طول سال، فقط چند معامله انجام دهند. با این حال، اهداف سود در این معاملات بسیار بیشتر از دیگر معاملات خواهد بود.

اگر می خواهید با صرف زمان بیشتر، سود خود را افزایش دهید و صبر بالایی دارید، بهترین استراتژی فارکس برای شما، این استراتژی است. با وجود اینکه این استراتژی ممکن است هفته ها، ماه ها یا حتی سال ها طول بکشد، می تواند به همین نسبت بازده بالاتری برای شما ایجاد کند.

افرادی که از این استراتژی پیروی می کنند معمولاً برای شناسایی بازارهای پرطرفدار و تعیین نقاط ورود و خروج ایده آل در آن بر داده های تحلیلی تکیه می کنند. آنها همچنین برای شناسایی شرایط خرد و کلان اقتصادی که ممکن است بر بازار و ارزش دارایی مورد نظر تأثیر بگذارد، یک تحلیل بنیادی انجام می دهند.

مزایا و معایب استراتژی معاملات موقعیت

موفقیت یا شکست در این استراتژی به درک معامله گر از بازار مورد نظر و توانایی آنها در مدیریت ریسک بستگی دارد. در نتیجه استفاده از این استراتژی به نسبت استراتژی اسکالپ به تجربه بیشتری برای مدیریت ریسک و سود نیاز دارد.

6- استراتژی معاملات گرید

یکی دیگر از مواردی که می توان به عنوان بهترین استراتژی فارکس معرفی کرد، استراتژی معاملات گرید است. در این استراتژی، معامله گر، سفارشات خرید و فروش خود را بالاتر یا پایین تر از قیمت پایه قرار می دهد. در این روش، شما نیازی به تشخیص جهت اصلی قیمت ندارید و پتانسیل بالایی برای سودآوری در آن وجود دارد. به همین دلیل شاید بهترین استراتژی فارکس برای مبتدیان، باشد که می توان به راحتی از آن استفاده کرد.

مزایا و معایب استراتژی معاملات گرید (Grid Trading)

بارزترین مزیت این استراتژی این است که شما نیازی به دانستن مسیری که بازار در پیش خواهد داشت، ندارید. از معایب این استراتژی این است که شما همیشه یک سفارش باز دارید و در نتیجه همیشه باید در بازار فعالیت کنید و دائما بازار را زیر نظر داشته باشید. با این حال بیشتر معامله گران از ربات معاملاتی فارکس، برای این استراتژی استفاده می کنند.

7- ساده ترین استراتژی فارکس: معاملات روند

از مطمئن ترین، ساده ترین و در نتیجه بهترین استراتژی فارکس، به استراتژی معاملات روند اشازه کرد. همانطور که از نام این استراتژی پیداست، شامل معامله در جهت روند فعلی قیمت است. به منظور انجام موثر این کار، ابتدا باید جهت، مدت و قدرت روند کلی بازار شناسایی شود.

این عوامل مشخص می کنند که روند فعالی بازار تا چه حد قوی است و تا چه زمانی این شرایط باقی می ماند. در این استراتژی شما باید بدانید که چه زمانی از موقعیت فعالی خود خارج شوید تا سود شما حداکثر باشد و ضرر به حداقل کاهش یابد. استراتژی معاملات روند، به عنوان یک رویکرد بلند مدت شناخته می شود.

لازم به ذکر است که حتی زمانی که یک بازار در حال رشد و به اصطلاح ترند است، نوسانات قیمتی کوچکی وجود دارد که خلاف جهت غالب بازار است. پس هنگام سرمایه‌گذاری در جهت یک روند، شما باید آمادگی تحمل زیان‌های کوچک را داشته باشید و بدانید که در نهایت سود شما زمانی که این معامله فراگیر می شود، از ضررهایتان پیشی می گیرد.

با این حال سودآوری در این استراتژی به پیش بینی درست معامله گر بستگی دارد، در نتیجه باید توانایی بالایی در تحلیل و پیش بینی معاملات ترند در آینده داشته باشید.

استراتژی معاملات روند

مزایا و معایب استراتژی معاملات ترند یا روند (Trend Trading)

در معاملات روند نیاز نیست که بدانید در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد، فقط باید به درک آنچه در حال حاضر اتفاق می افتد، برسید. به این ترتیب، این استراتژی قابل اعتمادتر و سازگارتر از سایر استراتژی هاست. با این حال، برای معامله سودآور، مهم است که قبل از وارد شدن به یک موقعیت، جهت و قدرت یک روند را تعیین کنید.

8- استراتژی معاملات نوسانی (Swing trading)

برخلاف معامله‌گران روزانه که موقعیت‌های خود را برای کمتر از یک روز حفظ می‌کنند، معامله‌گران نوسانی معمولاً موقعیت‌های خود را برای چند روز و حتی گاهی اوقات تا چند هفته نگه می‌دارند.

از آنجایی که در این استراتژی، موقعیت ها در یک دوره زمانی، مشخص می شوند، برای به دست آوردن حرکت های کوتاه مدت بازار، معامله گران نیازی به نظارت دائمی بر نمودارها و معاملات خود در طول روز ندارند.

با وجود اینکه تحلیل در این بازار، زمان کمتری از شما می گیرد، با این حال باز هم باید چند ساعت در روز را به تحلیل بازارها اختصاص داد. معامله گران نوسانی و همچنین برخی از معامله گران روزانه تمایل دارند از استراتژی هایی مانند معاملات روند، معاملات خلاف روند و معاملات شکست استفاده کنند.

9- استراتژی پرایس اکشن (PRICE ACTION)

یکی دیگر از مواردی که می توان به عنوان بهترین استراتژی فارکس از آن نام برد، پرایس اکشن است. پرایس اکشن، به معاملاتی گفته می شود که بر پایه تحلیل حرکت و عملکرد قیمت است. در استراتژی پرایس اکشن، برای خرید و فروش در بازار فارکس، از تجزیه و تحلیل و آنالیز حرکت های اساسی قیمت استفاده شده و براساس آن معامله انجام می شود.

این استراتژی، دیگر عوامل موثر بر بازار را نادیده می گیرد و عمدتا بر قیمت در بازار، می پردازد. پریس اکشن، در واقع یک نوع تجزیه و تحلیل تکنیکال است و تمرکز اصلی آن بر رابطه قیمت فعلی با قیمت های گذشته است. با این حال می توان از رویدادهای اقتصادی به عنوان یک عامل اثبات کننده در این استراتژی استفاده کرد. معاملات پرایس اکشن را می توان در بازه های زمانی مختلف (بلند، میان مدت و کوتاه مدت) مورد استفاده قرار داد.

پیشنهاد به مطالعه بیشتر: پرایس اکشن چیست؟

10- استراتژی معاملات حمل (Carry Trade)

از دیگر مواردی که می توان به عنوان بهترین استراتژی فارکس از آن نام برد، استراتژی حمل است. این یک استراتژی منحصر به فرد است که با استفاده از تفاوت نرخ بهره میان کشورهای ارز مورد معامله، افزایش سود را به همراه دارد.

در واقع این استراتژی شامل استقراض یک ارز با نرخ پایین تر و به دنبال آن سرمایه گذاری در ارز دیگر با نرخ بازدهی بالاتر است که در نهایت منجر به سودآوری مثبت خواهد شد.

ممکن است افراد از استراتژی معاملات روند همراه با این استراتژی استفاده کنند تا اطمینان حاصل کنند که تفاوت در قیمت ارز و سود به دست آمده مکمل یکدیگر هستند.

این استراتژی در یک محیط اقتصادی باثبات، نرخ موفقیت بالایی خواهد داشت. به علاوه استفاده از این استراتژی ساده است و می توان به راحتی از آن استفاده کرد. با این حال این ثبات اقتصادی در همه کشورها وجود ندارد و اگر سیاست بانک مرکزی کشوری، به طور ناگهانی تغییر پیدا کند، ضررهای بسیاری به معامله گر وارد می شود.

این معاملات به نوسانات نرخ بهره بین ارزهای مرتبط وابسته است، بنابراین، طول معامله از میان مدت تا بلندمدت (هفته ها، ماه ها و احتمالاً سال ها) متغیر است.

11- استراتژی معاملات مومنتوم (Momentum Trading)

این استراتژی بر این تصور استوار است که حرکات قوی قیمت در یک جهت خاص، نشانه احتمالی ادامه روند قیمت در آن جهت است. به طور مشابه، تحرکات ضعیف نشان می دهد که یک روند، قدرت خود را از دست داده است و می تواند به سمت معکوس پیش رود. استراتژی‌ مومنتوم ممکن است هم قیمت و هم حجم را در نظر بگیرد و اغلب از تجزیه و تحلیل نوسانگرها و نمودارهای مربوطه استفاده می‌کند.

پیاده سازی استراتژی های معاملاتی مومنتوم نسبتا آسان و مقرون به صرفه است و روندهای مستحکم در هر بازه زمانی مشخص هستند. با این حال حرکت قیمت می تواند متزلزل باشد و اغلب به طور غیرمنتظره ای کاهش یابد.

12- استراتژی شکست (Breakout Strategy)

دیگر موردی که به عنوان بهترین استراتژی فارکس می توان به آن پرداخت، استراتژی شکست است. این استراتژی، روشی است که در آن، نقطه ورود به معامله در یک شکست از محدوده معاملاتی که از قبل مشخص شده است، تعریف می شود. شکست به نقطه ای اشاره دارد که یک بازار از سطح حمایت یا مقاومت کلیدی می شکند. اگر قیمت از سطحی که از قبل مشخص شده است، بالاتر رود، معامله گر ممکن است با انتظار اینکه قیمت به این حرکت خود ادامه می دهد، خرید کند.

استراتژی فارکس شکست

براساس این شکست ها می توان تعیین کرد که بازار احتمالا به کجا خواهد رفت. بیشتر شکستگی ها هم پس از یک دوره تثبیت رخ می دهند. زمانی که قیمت از یک مقدار کلیدی عبور کرد، نشان دهنده فرصتی برای خرید و فروش خواهد بود.

از مزیت هایی که برک اوت را به بهترین استراتژی فارکس، تبدیل می کند، سودهای بزرگی است که می توان از آن به دست آورد، چرا که این شکست ها عموما به روندهای قوی و تاثیرگذاری تبدیل می شود. همچنین موفقیت در این معاملات به سرعت مشخصی شود و در صورتی که حرکت قیمت مطابق با انتظارات نبود، معامله گر می تواند از بازار خارج شود تا زیان کاهش یابد.

13- استراتژی مووینگ اوریج یا ميانگين متحرك قيمت

میانگین متحرک در واقع یک ابزار تجزیه و تحلیل ساده است که داده های قیمتی را به روز می کند و در یک دوره زمانی خاص به عنوان مثال، 10 روزه، میانگین می گیرد. این روش از بهترین استراتژی فارکس است؛ چرا که می تواند در هر بازه زمانی کوتاه مدت یا بلند مدتی باشد و زمانی که در این ابزار، یک مووینگ، دیگری را قطع می کند، سیگنال خوبی برای تغییر روند بازار، شکل می گیرد که برای ورود به بازار در زمان مناسب، با سودهای بالاتر و ریسک کمتر، کمک کننده خواهد بود.

14- استراتژی فارکس نیکولا دلیک

یکی دیگر از روش هایی که می توان به عنوان بهترین استراتژی فارکس می توان از آن نام برد، استراتژی نیکولا دلیک است. نیکولا دلیک، یکی از معروف ترین افراد فعال در فارکس است که این استراتژی را ارائه داده است. این استراتژی چکیده سال ها تحقیق، آزمون و خطا در بازار فارکس است و به همین دلیل احتمال بروز خطا در آن پایین می آید و اعتماد سرمایه گذاران بیشتر می شود.

استراتژی فارکس بدون اندیکاتور

استراتزی مناسب باید با بهترین اندیکاتور فاکس همراه باشد تا نتیجه مطلوب باشد. با این حال بهترین استراتژی فارکس برای افرادی که به پیچیدگی علاقه ای ندارند، استراتژی فارکس بدون اندیکاتور است. برای انجام این کار شما باید از استراتژی پرایس اکشن استفاده کنید. به این معنا که شما بر عملکرد فعلی تمرکز کرده، آن را با گذشته مقایسه می کنید و در نهایت تصمیم گیری می کنید.

شاید این کار ساده به نظر برسد ولی موفق شدن در آن یک پیش نیاز دارد و آن تسلط بر بازار فارکس است. شاید همه افراد، تجربه لازم برای این کار را نداشته باشند، به همین دلیل بانش ترید، یک ربات سودده را براساس تجربیات در بازار فارکس و بر پایه استراتژی پرایس اکشن طراحی کرده است. این ربات کاملا خودکار، با کمترین ریسک ممکن و براساس استراتژی اسکالپ، بهترین معاملات را برای شما انجام می دهد.

بهترین استراتژی فارکس برای شما چیست؟

انتخاب صحیح بهترین استراتژی فارکس ابتدا مستلزم انجام یک ارزیابی دقیق و صادقانه از شما و انتظاراتتان است. از جمله مهمترین موضوعات، سطح تجربه، منابع موجود و اهداف اولیه شماست. در نهایت، بهترین استراتژی فارکس برای شما، استراتژی است که منابع شما را با اهدافتان هماهنگ می کند.

در این مطلب بهترین استراتژی فارکس را براساس اهداف و شرایط مورد نظر شما معرفی کردیم و در خصوص نحوه انتخاب بهترین استراتژی فارکس هم نکاتی ارائه کردیم. شما می توانید با کمک ربات فارکس بانش ترید، به راحتی با بهترین استراتژی فارکس، به سودآوری بالایی دست یابید. این راه، معایب برخی از این استراتژی ها مبنی بر داشتن تجربه بالا را هم ندارد و شما می توانید بدون داشتن دانش بسیار، به راحتی به حداکثر میزان درآمد برسید. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص این ربات به صفحه توضیحات مربوط به آن مراجعه کرده و یا در اینجا سوالات خود را به اشتراک بگذارید.

برای اجرای استراتژی های مختلف، از ابزارهایی همچون اندیکاتورها، چارت ها، یک پلتفرم معاملاتی و سایر موارد استفاده می شود.

برای انتخاب بهترین استراتژی فارکس باید به میزان دقت آن توجه ویژه ای داشت. اینجا دقیق ترین استراتژی های فارکس را معرفی کردیم.

زمانی می توان گفت که استراتژی فارکس مناسب است که علاوه بر داشتن سرعت و دقت بالا، ریسک پایینی هم در انجام معاملات داشته باشد و با حجم سرمایه و هدف شما هماهنگ باشد.

برای بالا بردن احتمال موفقیت و همچنین دیدن نتایج واقع بینانه، نیاز به اجرای استراتژی در حساب دمو و بدون داشتن ریسک است. به این ترتیب می توانید بدون استفاده از سرمایه خود، از بازدهی استراتژی اطلاع کسب کنید.

2 دیدگاه برای “بهترین استراتژی فارکس چیست؟”

  1. ماهان گفت:

    سلام. خیلی ممنون از محتوای جامعتون. واقعا به همه نکات در مورد استراتژی فارکس اشاره کرده بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *